Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için lütfen tarayıcınız Chrome, Firefox, Opera yada İnternet Explorer'dan birine ayarlayınız.
2018’e Damga Vuran En İyi 6 Kripto Para Cüzdanı

2018’e Damga Vuran En İyi 6 Kripto Para Cüzdanı

Kripto para dünyası tamamen güven üzrine kurulu bir sistemdir. Varlığınıza dokunamazsınız, onu göremezsiniz, sadece miktarından haberdar olursunuz.  Bu ilginç bir şey ama yaşananlar bunlar. Bu yazımızda size 2018 yılına damga vuran en iyi 6 kripto para cüzdanı tanıtacağız. En iyi Bitcoin cüzdanını arıyorsanız, en güvenli olanı seçmelisiniz. İdeal olarak, bu bir donanım cüzdanı veya gerekirse bir yazılım cüzdanı da olabilir.


En İyi Kripto Para Cüzdanı Sıralaması

Web ve mobil cüzdanları, hacklenme konusunda çok hassas olduklarından şimdilik onları görmezden geleceğiz.

Bitbox

Bitbox’u En iyi 6 kriptopara cüzdanı arasında sayabiliriz. Diğer donanım cüzdanlarının fiyatının yarısı. Buna rağmen BitBox en az diğerleri kadar güvenli. Kurşun geçirmez camdan yapılmış kasasıyla dışıradan gelebilecek olası fiziksel müdahalere karşı oldukça güvenli. Bitcoin dışında Ethereum ve Litecoin ile çalışıyor ve de çift çipli güvenlik sistemine sahip.

Ledger

En iyi 6 kriptopara cüzdanı arasında gösterebileceğimiz Ledger Nano S, iki düğmeli bir kapak açık USB çubuğudur. Virüslü olsun ya da olmasın herhangi bir bilgisayara takılması halinde dahi cüzdanınız etkilenmiyor. The Ledger Blue, Nano S’nin tablet versiyonu denebilir.

Kurdaki son yükselişlerle birlikte Ledger Nano S şu an 600 TL’den satılıyor. Buraya tıklayarak özelliklerine bakabilirsiniz.

Trezor

En iyi 6 kripto para cüzdan denilince belkide aklımıza ilk gelenlerden Trezor One ve Model T mükemmel Bitcoin donanım cüzdanıdır. Bir USB bağlantısı üzerinden takıp coin şifrelerinizi ve anahtarlarınızı kontrol ediyorsunuz. Trezor One acemiler için mükemmel.  Model T ise renkli bir ekrana sahip.

CoolWallet S

En iyi 6 kriptopara cüzdanından diyebileceğimiz CoolWallet S, iOS ve Android ile çalışan bir donanım cüzdanıdır. Bitcoin cüzdanınızı yönetmek için mobil cihazınızı güvenli bir şekilde kullanmanın tek güvenli yoludur. Şifrelenmiş bir bluetooth bağlantısıyla çalışır ve EAL5 + Güvenli Eleman yongası teknolojisini kullanır.

Keepkey

En iyi 6 kriptopara cüzdanından bahsederken KeepKey’e değinmezsek olmaz. Donanım ve yazılım karışımıdır. Donanım kısmı rastgele anahtarınızı üretir ve orada saklar. Bunu yalnızca bilgisayarınıza pin kullanarak erişebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca anahtarınızla ve pinleda erişebileceğiniz cüzdanınızı da yedekleyebiliyorsunuz.

Copay

Copay, tavsiye ettiğimiz sade yazılım olan cüzdan. Bunu kullanmak için güvenilir bir kullanıcı grubunuz olması gerekiyor. Bu belirleyici sistem, herhangi bir Bitcoin işleminin grubunuzdaki herkes tarafından doğrulanması gerektiği anlamına geliyor.

[rf_contest contest=’14088′]

Yorum yap


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En üst